RESULTS
Race No. 175 K1 5000 MEN
Sunday, 20.05.2012
15.15
   
FIN 1/ 1
1 4
BLR
43


YURENIA ALEH


19:52.145

    

    

    
2 6
NOR
530


LARSEN EIRIK VERAAS


19:52.625
0.480

    

    

    
3 42
ESP
562


HERNANZ AGUERIA JAVIER


20:45.357
53.212

    

    

    
4 2
POR
351


SILVA EMANUEL


20:45.813
53.668

    

    

    
5 11
SLO
49


ZAKRAJSEK JOST


20:53.857
1:01.712

    

    

    
6 40
ARG
210


DAL BO DANIEL


21:00.189
1:08.044

    

    

    
7 10
POL
585


KRAJEWSKI ARKADIUSZ


21:02.777
1:10.632

    

    

    
8 13
RUS
385


EKIMOV DMITRII


21:04.945
1:12.800

    

    

    
9 41
ESP
561


CUBELOS FRANCISCO


21:06.997
1:14.852

    

    

    
10 22
ARG
206


BERGERO JUAN PABLO


21:07.725
1:15.580

    

    

    
11 29
ISR
194


YELLIN ROEI


21:14.365
1:22.220

    

    

    
12 19
NOR
535


SOLHAUG JO SONDRE


21:15.153
1:23.008

    

    

    
13 9
UKR
318


KOPYSTYNSKYI ROMAN


21:20.241
1:28.096

    

    

    
14 5
NED
374


KOENDERS ROBIN


21:27.961
1:35.816

    

    

    
15 43
UKR
331


TSURKAN VITALIY


21:28.677
1:36.532

    

    

    
16 7
RUS
382


CHERVOV NIKOLAY


21:30.293
1:38.148

    

    

    
17 14
IRI
454


AHMADREZA TALEBIAN


21:31.873
1:39.728

    

    

    
18 15
CAN
122


REARDON BRADY


21:32.773
1:40.628

    

    

    
19 37
UZB
355


GORN VYACHESLAV


21:47.273
1:55.128

    

    

    
20 12
FIN
168


DIETRICH MIIKA


21:51.421
1:59.276

    

    

    
21 31
LAT
296


OZOLINKEVICS MARKS


22:03.489
2:11.344

    

    

    
22 28
CAN
110


JORENS STEVEN


22:05.001
2:12.856

    

    

    
23 8
CHI
338


NICOLAS FERNANDO


22:29.761
2:37.616

    

    

    
24 32
CRO
441


LIPOVAC MARKO


22:54.345

    

    

    
25 36
BUL
308


KIRCHEV MIROSLAV


23:12.348

    

    

    
26 17
TUN
269


MRABET MOHAMED ALI


23:24.069
3:31.924

    

    

    
27 35
TUR
139


KURU OZTURK


23:28.629
3:36.484

    

    

    
28 45
LAT
302


VEINBERGS GINTS


22:42.694

    

    

    
29 1
SIN
559


HE CHONGQING


22:59.966

    

    

    
  24
NZL
462


FOUHY BEN


DNS

    

    

    
  25
IRI
455


ASADI FARZIN


DNF

    

    

    
  30
UZB
356


IBRAGIMOV VILIYAM


DNF

    

    

    
  38
BLR
42


YERMAKOU ALIKSANDR


DNS

    

    

    
  39
EGY
134


SAID SAAD SAYED MOSTAFA


DSQ

    

    

    
  21
FIN
172


NYKANEN MIIKA


DNS

    

    

    
  33
ECU
188


BECERRA WASHINGTON


DNS

    

    

    
  27
KAZ
228


YEMELYANOV ALEXANDER


DSQ

    

    

    
  16
POR
347


PIMENTA FERNANDO


DSQ

    

    

    
  20
ALG
573


NIHIOHA MOHAMED ANIS


DSQ

    

    

    
  3
ALG
574


BAGHDADI NASREDDME


DSQ

    

    

    
  44
THA
545


BORRIBOONWASIN KASEMSIT


DSQ

    

    

    
Chief Official:
Elly Muller
Water:
10 C
Chief Finishing:
Teresa Kaczmarek
Air:
22 C
Course Umpire:
George Toth, Wacaw Birecki
Wind Force:
1 m/s
Starter:
Sergei Shablyka
Direction:
W